Сьогодні, 6 березня, на базі Херсонського державного аграрного університету відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Управління та раціональне використання земельних ресурсів в новостворених територіальних громадах: проблеми та шляхи їх вирішення».

Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області представили керівники провідних структурних підрозділів установи. Зокрема, начальник Управління Державного земельного кадастру Наталія Потапкіна виступила з доповіддю про особливості ведення державного земельного кадастру на місцевому рівні, а про необхідність суворого контролю за використанням земель та дотриманням земельного законодавства доповів заступник начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Ігор Чекамов.

Загалом в конференції взяли участь представники більш ніж двадцяти державних, приватних та громадських організацій з різних куточків України. Вони обговорили актуальні питання формування територій об’єднаних територіальних громад, роль агробізнесу в розвитку об’єднаних територіальних громад, паспортизації земель сільськогосподарського призначення та ін.

 Довідково

У 2014 року в Україні було розпочато процес децентралізації. Цей процес дозволив формувати відповідно до положень Європейської хартії місцевого самоврядування значний дієвий і спроможний інститут місцевого самоврядування на базовому рівні – об’єднані територіальні громади (ОТГ).

31 січня Уряд схвалив розпорядження № 60-р щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію не вдаючись до змін у законодавстві. Розпочався процес передачі земль з 1 лютого 2018 року. На кінець року 25 ОТГ Херсонщини отримали у комунальну власність 5845 земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів загальною площею понад 90 тис. га.