У Херсоні, на базі обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій тривають  розпочаті на минулому тижні навчальні заняття для фахівців із земельних питань сільських та селищних рад. Тематичні зустрічі із землевпорядниками у рамках навчання проводять також керівники структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області.

Зокрема, начальник управління землеустрою та охорони земель Зінова О.А.,  розкрила особливості розподілу повноважень між органами державної влади та органами місцевого самоврядування у сфері регулювання земельних відносин, особливості розпорядження землями водного фонду та лісогосподарського призначення, фактичне розмежування земель державної і комунальної власності з 01.01.2013. Крім того, вона висвітлила актуальні питання Стратегії управління державними земельними ресурсами та передачі земель державної власності сільськогосподарського призначення у комунальну власність ОТГ.

Про особливості здійснення державного та самоврядного контролю за використанням та охороною земель слухачам розповідав начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель.

Начальник відділу ринку та оцінки земель Лебедєва Д.В., в свою чергу, пояснювала необхідність  своєчасного оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів відповідно до вимог статті 18 Закону України “Про оцінку землі”.

На поточному тижні лекції фахівців слухатиме вже другий потік фахівців із земельних питань.