Фахівці Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області на чолі з першим заступником начальника Олександром Строгановим взяли участь у роботі науково-практичної конференції відокремленого підрозділу ГО “Всеукраїнська спілка сертифікованих інженерів-землевпорядників” у Херсонській області на тему: “Проблемні та практичні питання щодо виконання робіт із землеустрою”. Відбувався захід на базі ДВНЗ “Херсонський державний аграрний університет”.

Відкриваючи конференцію, перший проректор університету Ю.Яремко висловив сподівання, що конференція дасть можливість її учасникам вирішити проблемні питання, що виникають під час розробки і погодження землевпорядної документації, а також подякував керівництву Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області за допомогу в організації заходу.

О.Строганов, вітаючи учасників конференції, відзначив, що Головне управління зацікавлене в підвищенні якості землевпорядних документацій, а фахівці готові надати відповіді на усі запитання інженерів-землевпорядників.

Про порядок і процедуру погодження землевпорядної документації та вимоги до неї присутнім  розповів начальник відділу державної землевпорядної експертизи С.Гембаровський. Він нагадав, що на підприємстві, яке здійснює роботи із землеустрою, має бути два сертифікованих інженери-землевпорядники за основним місцем роботи, а нормативну грошову оцінки землі мають право здійснювати лише юридичні особи. Крім того, пояснив, що у випадку відведення із земель рекреаційного призначення, лісового та водного фонду підлягають обов’язковій державній експертизі в Держгеокадастрі.

В Головному управлінні нині налічується 5 експертів, які здійснюють погодження землевпорядної документації за принципом екстериторіальності, щодня вони отримують на опрацювання від трьох до восьми проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Щодо зауважень до робіт, то були названі найпоширеніші з них: низька якість сканованих копій документів, незареєстровані заяви, які вшиваються в роботу, відсутність Реєстраційного посвідчення (свідоцтва) установленого зразка на апаратури СРНС, не всі вчасно проходять метрологію, не в повному обсязі надаються матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування, некоректне оформлення додатків до Акта прийому-передачі межових знаків тощо.

  

Начальник відділу державного геодезичного нагляду Н. Клімченко під час виступу про Державну геодезичну мережу України та порядок використання інформації нагадала присутнім, що окрім законів “Про землеустрій” та “Про земельний кадастр” необхідно дотримуватися ще й Закону України “Про топографо-геодезичну діяльність”, оскільки основою для Державного земельного кадастру є геодезична мережа. Крім того, наголосила, що зйомки за допомогою GPS, може здійснювати тільки інженер-геодезист за основним місцем роботи.

Про необхідність дотримання законодавства наголосила заступник начальника Управління-начальник відділу правового забезпечення О.Щербина, оскільки за грубі порушення вимог положень нормативно-правових актів інженер-землевпорядник може бути позбавлений сертифіката.

Учасники конференції домовилися про наступну зустріч ближче до кінця року. До того часу фахівці Головного управління підготують перелік типових недоліків землевпорядної документації, а інженери-землевпорядники – свої до них запитання і пропозиції.