Сьогодні відбувся черговий особистий прийом громадян у Головному управлінні Держгеокадастру у Херсонській області.  Проводив його заступник начальника управління Петро Присяжнюк. Він надав необхідні роз’яснення 10 громадянам.

 

Зокрема, родині з Білозерського району було незрозуміло, чому їм не дозволяють збільшити до 2,0 га площу земельної ділянки, отриманої в 1994 році для ведення особистого селянського господарства, за рахунок іншої ділянки, що перебуває у голови родини на праві постійного користування.

Відповідно до норм Земельного кодексу України кожен громадянин України може отримати та приватизувати шість земельних ділянок різного цільового призначення. Проте передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян провадиться у межах визначених норм і один раз по кожному виду використання (стаття 116 ЗКУ). Для ведення особистого селянського господарства можна отримати у власність не більше 2,0 гектара. Своє право на земельну ділянку з таким цільовим призначенням громадянин вже використав, коли отримав для ведення ОСГ земельну ділянку меншої площі. Збільшити площу вже оформленої у власність ділянки не можна.