Плановий особистий прийом громадян, що відбувся 18 вересня 2019 року в Головному управлінні Держгеокадастру у Херсонській області зібрав 13 жителів області. Роз’яснення та відповіді на запитання надавали в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області Іван Галицький, керівники юридичної служби та інших структурних підрозділів управління.

Переважну більшість громадян хвилювали отримані відмови у оформленні земельних ділянок. Найпоширенішою причиною виникнення такої ситуації є те, що громадяни подають документи на оформлення ділянок, що належали на умовах права постійного користування їх померлим родичам. Треба пам’ятати, що право постійного користування не тільки не успадковується, але і не припиняється зі смертю особи – у зв’язку з чим, припинити таке право можна лише через суд.

Інша причина відмови – це бажання отримати ділянки, котрі вже включені до переліку земель, права оренди на котрі виставлятимуться на аукціон. Також, нажаль, непоодинокі випадки, коли сільська рада подає клопотання декільком громадянам щодо однієї і тієї ж земельної ділянки, що призводить до зайвих витрат громадян та виникнення соціальної напруги. Вирішити усі ці проблеми допоможе скоординована робота громади та сільської ради: треба вимагати відповідального ставлення до власної роботи як представників органів місцевого самоврядування, котрі мають враховувати інтереси громади та чітко визначати земельні ділянки, котрі можуть бути надані у власність конкретним особам, так і землевпорядників, котрі зобов’язані перевіряти, чи не включені ділянки в переліки на торги.

Не менш гостро стоїть питання неякісної розробки землевпорядної документації, що призводить до накладок. З такою проблемою звернулось двоє громадян: маючи державні акти на землю вони не отримали кадастрового номеру, а тепер зіткнулись з ситуацією, коли в кадастровій карті покладена ділянка, що перетинає їх межі. У даному випадку громадяни отримали пораду відновити межі шляхом розроблення відповідної технічної документації, а за необхідності – звернутися до органів судової влади для відновлення своїх прав.

Серед інших розглядались питання виділення ділянки під будівництво сонячної електростанції, переоформлення права на оренду земель фермерського господарства, укладання додаткової угоди щодо оренди. Усі громадяни отримали консультації та вичерпні відповіді стосовно шляхів вирішення їх питань у відповідності до чинного законодавства.

 

Нагадуємо, що з графіками прийому громадян керівництвом Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області можна ознайомитись у розділі «Громадська приймальня» офіційного сайту установи.