14 травня в Головному управлінні Держгеокадастру у Херсонській області відбувся особистий прийом громадян керівником установи. За допомогою у вирішенні земельних питань у цей день звернулося 12 мешканців області: 8 представників Бургунської сільської ради Бериславського району – голова та депути; двоє представників ТОВ «Фотовольтаїчні системи» та мешканці с. Новософіївка.

Найбільше громадяни цікавилися оформленням земельних ділянок у власність, зокрема, для ведення особистого селянського господарства учасникам АТО, порушувались питання затвердження проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельних ділянок для розміщення об’єктів енергогенеруючих підприємств, перевірки меж земельної ділянки, оренди пасовища, боротьби з самовільним зайняттям земельних ділянок, корчуванням дерев та забрудненням середовища виробничими відходами.

Керівник землевпорядної служби області надав вичерпні роз’яснення з усіх аспектів, що стосуються роботи Головного управління та запропонував шляхи вирішення порушених питань. Не всі завдання лежать лише у площині роботи землевпорядної служби, тож, у окремих випадках, громадяни отримали поради звернутися до відповідних органів.

Депутати Бургунської сільської ради висловили бажання отримати більше повноважень у розпорядженні землею – воно може бути втілене шляхом створення ОТГ. До слова, в області вже створено 30 ОТГ, до складу який увійшло 103 сільських, селищних та міських територіальних громад. Землевпорядна служба передала у комунальну власність ОТГ близько 95 тис. га, котрими громади можуть розпоряджатись самостійно. До того ж часу, як новоутворена громада отримає землі у комунальну власність, необхідно щоквартально подавати пропозиції щодо реалізації ділянок на земельних торгах та пропозиції стосовно передачі ділянок у власність.

Довідково.

Особистий та виїзні прийоми громадян здійснюються керівництвом Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області відповідно до завердженого графіка, розміщеного у розділі “Громадська приймальня” на офіційному веб-сайті установи.

Попередній запис здійснюється за телефоном (0552) 31 31 28.