У нинішньому році в Україні взагалі і на Херсонщині зокрема були зафіксовані випадки аграрного рейдерства. Суть цього явища полягає у вилученні майна на нібито законних підставах, в основі виникнення яких лежать прогалини в законодавстві або недоліки функціонування судової та правоохоронної систем, системи реєстрації юридичних осіб тощо. У будь-якому разі, йдеться про привласнення майна та виробленої продукції певними особами проти волі його власника чи керівника з метою збагачення.

Для оперативного реагування на випадки аграрного рейдерства за ініціативи Мін’юсту спільно з представниками профільних аграрних асоціацій були створені антирейдерські штаби . До їх складу увійшли представники органів юстиції, представники Мін’юсту, правоохоронці і фіскали, представники органів Держгеокадастру, громадські діячі тощо. Діє такий штаб і при Херсонській обласній державній адміністрації.

Про роботу антирейдерського штабу, причини виникнення випадків рейдерських захоплень, шляхи запобігання рейдерству та боротьби з рейдерами говорилося у суботу, 28 жовтня, під час запису телевізійної програми “Агровектор” на обласному телебаченні. Участь у програмі взяв керівник Головного управління Держегокадастру у Херсонській області І.Шапран разом з начальником Департаменту агропромислового розвитку ХОДА О.Паливодою, начальником Управління державної реєстрації  Г.Галковським та головою фермерського господарства “Зоря Каховщини” Л.Кириченком.

Випуск програми “Агровектор” транслюватиметься на телеканалі “Скіфія”  у понеділок, 30 жовтня, о 20.00.