Фахівці Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області взяли участь у роботі круглого столу на тему: “Підвищення ефективності управління земельними ресурсами в аграрній сфері. Можливості та інструменти для розвитку сільських громад та агровиробників”. Захід проводився за участі та сприяння представників Проекту USAID “Підтримка аграрного і сільського розвитку”, Світового банку та ВГО “Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України”, підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України. Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області представляла начальник Управління землеустрою та охорони земель Оксана Зінова.

Вона повідомила учасникам заходу, що в області продовжується процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності поза межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Вже підготовлені документи для передачі землі 15 об’єднаним територіальним громадам області. У грудні цей процес буде завершено. Роботи виконуються згідно з графіком. Фізично необхідно провести інвентаризацію із виїздом на місця. Проблем під час підготовки передачі немає. Є робочі моменти фінансування з державного бюджету. Вже підготовлено документи для 15 об’єднаних територіальних громад.
З 1 лютого структури Держгеокадастру були  позбавлені права одноосібно без згоди об’єднаних територіальних громад ухвалювати рішення щодо розпорядження землями поза межами населених пунктів.
“Вже сьогодні будь-яке рішення по виділенню землі, яке приймає Держгеокадстр, підтверджується рішенням сесії ради ОТГ”, – наголосила у своєму виступі Оксана Зінова

В рамках круглого столу обговорювалися практичні підходи до врегулювання ефективного використання земельних ресурсів для розвитку сільських територій та агробізнесу, боротьби з рейдерством в земельних відносинах та шляхи його подолання, шляхів збільшення інвестицій у сільське господарство та покращення добробуту сільського населення, земельні проблеми, які потребують вирішення на регіональному та державному рівні.