Протягом липня працівники відділу Державного геодезичного нагляду Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області здійснили обстеження пунктів Державної геодезичної мережі України на території Чаплинського району. За допомогою двох частотного GPS-приймача здійснювалось інструментальне обстеження наявності та стану 33 пунктів.

За підсумками проведених робіт складені картки, зроблені фотографії обстежених пунктів. Більшість (28) обстежених геодезичних пунктів у задовільному стані, 5 – зруйновані.

Протягом 2019 року, відповідно до затвердженого плану-графіку, Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області планує здійснити інструментальне обстеження геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі України у всіх районах області.

Довідково

Державна геодезична мережа (ДГМ) є сукупністю геодезичних пунктів з відомими координатами і висотами, рівномірно розміщених на території країни і закріплених на місцевості спеціальними центрами, які забезпечують їх збереження та стійкість у плані і за висотою протягом тривалого часу. Ці пункти рівномірно розташовані на території України і визначені в єдиній системі координат.

Геодезичний пункт – пристрій і (або) споруда для позначення на місцевості точок земної поверхні з відомими координатами і висотами.