З 1 березня 2017 року набула чинності нова методика нормативної грошової оцінки землі, розроблена Держгеокадастром у минулому році та затверджена Урядом. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк у Фейсбуці.

“Нова методика вводить абсолютно новий підхід до оцінювання ділянок – простий, обгрунтований та економічно-справедливий. В її основу покладено економічні показники галузі рослинництва в 2010-2014 роках. Оскільки ці дані є відкритими та відомими учасникам ринку, то об’єктивність та релевантність розрахунків не буде викликати сумнівів”, – зазначив він.

М.Мартинюк зауважує, що завдяки новій методиці з’явилася можливість відкоригувати вартість землі для коректного визначення розміру земельних платежів, а також уточнити дані Державного земельного кадастру.

“На першому етапі нормативна грошова оцінка буде проводитися для окремих земельних ділянок, однак у наступному році, сподіваюсь, нам вдасться організувати проведення національної нормативної грошової оцінки землі, яка востаннє здійснювалася в державі 22 роки тому, – пише М.Мартинюк на своїй сторінці. – Актуалізація цієї інформації звузить можливості змови між оцінювачем та користувачем ділянки для мінімізації бази для розрахунку земельних платежів, і відповідно – сприятиме підвищенню доходів місцевих бюджетів”.